C15A2P-GFI
C15A2P-GFI
C15A2P-GFI
DigiKey Part Number
288-1398-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C15A2P-GFI
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Ground Fault 15A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
American Electrical Inc.
Voltage Rating - AC
240 V