S72505T-25.000-R
DigiKey Part Number
3997-S72505T-25.000-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S72505T-25.000-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S72505T-25.000-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S72505T-25.000-R
Description
OSC 25MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S72505T-25.000-R Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
12mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)