ATS-CHILL150V
DigiKey Part Number
ATS2210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-CHILL150V
Description
RECIRC CHILLER 220V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Active, Recirculating Chiller 220V 150 W 1.85-2.64GPM (7.0-10.0LPM)
Category
Voltage
220V
Manufacturer
Advanced Thermal Solutions Inc.
Flow Rate
Series
Fluid Capacity
1000ML (33.8 oz)
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Weight
22 lbs (10 kg)
Product Type
Active, Recirculating Chiller
Dimensions - Overall
10.24" L x 9.06" W x 14.90" H (260mm x 230mm x 380mm)
Power - Cooling
150 W