CA-DKCA1-152L3-DPDRP-12
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L3-DPDRP-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L3-DPDRP-12
Description
COAX CBL MCX TO MCX 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-178 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Adam Tech
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to MCX
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Frequency - Max
6 GHz