ABM3B-12.000MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9116-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9116-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9116-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3B-12.000MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)