ABM11W-30.0000MHZ-8-B1U-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 231
Datasheet
In Stock: 10
In Stock: 2 931
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Jauch Quartz
Jauch Quartz
30 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM11W-30.0000MHZ-8-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-13891-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-30.0000MHZ-8-B1U-T3
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM11W-30.0000MHZ-8-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)