ABM10W-32.0000MHZ-7-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-13776-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13776-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13776-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-32.0000MHZ-7-B1U-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 7pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM10W-32.0000MHZ-7-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)