45110-010030-3749/10-S-6 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3M15522-3M156019-X-6-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 45110-010030-3749/10-S-6 |
Description | SGL END CBL ASSY 10POS SKT 6" |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00") |
Datasheet | Datasheet |
Category | Pitch - Cable 0.025" (0.64mm) |
Manufacturer 3M | Length 0.500' (152.40mm, 6.00") |
Series | Features Polarizing Key |
Packaging Bulk | Color Gray, Ribbon |
Part Status Active | Shielding Unshielded |
Connector Type Socket to Cable | Cable Termination IDC |
Number of Positions 10 | Contact Finish Gold |
Number of Rows 2 | Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm) |
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm) | Base Product Number |