Mediamuuntimet

Tulokset : 588
Valmistaja
Advantech CorpAmphenol Aerospace OperationsAmphenol Fiber Systems InternationalATOP TechnologiesBrainboxesCinch Connectivity SolutionsHenrich Electronics CorporationHirschmannHuber+Suhner, Inc.L-comNXP USA Inc.Panduit CorpPerinetPhoenix Contact
Sarja
-*Access EtherLinX-IIAccessConverterEF24EF24LEKI-2741XLElinx™FBFiberLinX-IIGiga-McBasic-IIGiga-MediaLinX
Pakkaustapa
IrtotavaraKoteloPussiVähittäismyyntipakkaus
Tuotteen status
AktiivinenEi uusiin suunnitelmiinValmistus lopetettu Digi-KeylläVanhentunutViimeinen ostohetki
Tyyppi
-HallinnoimatonHallinnoituKytkin - ei hallinnoitu
Konfiguraatio
-Kiinteä + SFPKiinteäModulaarinen - korttiModulaarinen - teline
Kupariportit
123458
Kuparin tyyppi
1010/10010/100/1000100,00100/100010001000/10000-T1/E1/J1
Kuituportit
12-Jopa 1Jopa 2
Kuitutyyppi
10BASE-FL (Multimode)100BASE-FX (Multimode)100BASE-FX (Multimode, Singlemode)100BASE-FX (Singlemode)1000BASE-LX (Multimode)1000BASE-LX (Singlemode)1000BASE-SX (Multimode)-Gigabit (Multimode)Gigabit (Singlemode)Gigabit (Singlemode, Multimode)MultimodeSFPSFP+
SFP/XFP-portit
1 (SFP)12 (SFP)2 (XFP)2-
Ominaisuudet
-LFPTLFPT, SNMP-hallittavaSNMP-hallittava
Etäisyys
100m220m, 550m500m500m, 1km550m1km2km2km, 40km4km5km10km15km
MTU
153616321916204692161000010240-Jumbo
Jännite - tulo
2,8V – 57V3,3VDC5 – 24VDC5V – 30V5V5V, 12V5VDC6V – 48V7 – 50VDC7V – 50V9 – 48VDC9V – 32V
Liittimen tyyppi
-BNCBNC, RJ45BNC, SCFCLCM8RJ45RJ45, JST-GHRJ45, LCRJ45, M12RJ45, SC
Asennustyyppi
-DIN-kiskoDIN-kisko, PaneelikiinnitysDIN-kisko, SeinäkiinnikePaneelikiinnitysPöytäasennus, DIN-kisko, seinäkiinnikePöytäasennus, DIN-kisko, seinäkiinnikePöytätietokoneRunkokiinnitysSeinäkiinnikeTelinekiinnikeVapaasti riippuva (linja)
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
-IP20IP30IP31IP50IP67
Toimintalämpötila
-45°C – 85°C-40°C – 65°C-40°C – 70°C-40°C – 71°C-40°C – 75°C-40°C – 80°C-40°C – 85°C-25°C – 70°C-25°C – 75°C-25°C – 85°C-20°C – 60°C-20°C – 70°C
Varastointivaihtoehdot
Ympäristövaihtoehdot
Media
MARKKINAPAIKAN TUOTE
588Tulokset

Näytetään
/ 588
Vertaa
Valm. osa #
Saatavana oleva määrä
Hinta
Sarja
Pakkaus
Tuotteen status
Tyyppi
Konfiguraatio
Kupariportit
Kuparin tyyppi
Kuituportit
Kuitutyyppi
SFP/XFP-portit
Ominaisuudet
Etäisyys
MTU
Jännite - tulo
Liittimen tyyppi
Asennustyyppi
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
Toimintalämpötila
N784-001-ST
N784-001-ST
EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT
Tripp Lite
47
Varastossa
1 020
Tehdas
1 : 62,68000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Aktiivinen
-
-
1
10/100
1
Multimode
-
-
2km
-
-
RJ45, ST
-
-
-
LCTP-10BT-10B2
LCTP-10BT-10B2
CNV 10BASE-T RJ45/10BASE-2 BNC
L-com
44
Varastossa
1 : 150,28000 €
Pussi
-
Pussi
Aktiivinen
-
Kiinteä
1
10
1
-
-
-
-
-
12V
BNC, RJ45
Paneelikiinnitys
-
0°C – 55°C
N785-P01-LC-MM1
N785-P01-LC-MM1
GIGABIT MULTIMODE FIBER TO ETHER
Tripp Lite
29
Varastossa
2 510
Tehdas
1 : 241,42000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
1
10/100/1000
1
Gigabit (Multimode)
-
-
550m
-
100 – 240VAC
RJ45, LC
Runkokiinnitys
-
-20°C – 60°C
BLN-STPT2
BLN-STPT2
CCTV BALUN, BNC PIGTAIL, 1 PAIR
Triplett
1 765
Markkinapaikka
1 : 3,41000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC
-
-
-
BLN-RJ45
BLN-RJ45
CCTV BALUN BNC MALE TO RJ45 FEM
Triplett
495
Markkinapaikka
10 : 6,54500 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC
-
-
-
BLN-MTPT2
BLN-MTPT2
CCTV BALUN, BNC MALE, 1 PAIR
Triplett
202
Markkinapaikka
5 : 6,99400 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC
-
-
-
HDB-VSTPT2
HDB-VSTPT2
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
740
Markkinapaikka
5 : 7,66800 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC, RJ45
-
-
-
BLN-PVRJ452
BLN-PVRJ452
CCTV BALUN, BNC MALE W/PWR LEAD
Triplett
757
Markkinapaikka
5 : 10,29000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC, RJ45
-
-
-
BLN-PCVRJ452
BLN-PCVRJ452
CCTV BALUN, FEMALE, 1 PAIR
Triplett
809
Markkinapaikka
4 : 12,63000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
RJ45
-
-
-
BLN-PVRJ45-1
BLN-PVRJ45-1
CCTV BALUN, BNC MALE, RJ45 F
Triplett
2 333
Markkinapaikka
4 : 14,50250 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC, RJ45
-
-
-
HDB-PVRJ45PT2
HDB-PVRJ45PT2
HD 5MP VIDEO & POWER BALUN, PAIR
Triplett
885
Markkinapaikka
3 : 15,72000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
RJ45
-
-
-
HDB-VRA
HDB-VRA
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
437
Markkinapaikka
2 : 20,77500 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
36VDC
RJ45
-
-
-
HDB-APRT
HDB-APRT
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
84
Markkinapaikka
1 : 51,49000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
MCM1110SFP
MCM1110SFP
GIGABIT ETHERNET FIBER MEDIA CON
StarTech.com
38
Varastossa
1 : 74,44000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
Hallinnoimaton
Kiinteä + SFP
1
10/100/1000
1
Singlemode/Multimode, SFP
1
LFPT
-
Jumbo
100 – 240VAC
RJ45, SFP
Seinäkiinnike
-
0°C – 50°C
HDB-AART
HDB-AART
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
61
Markkinapaikka
1 : 93,62000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
H16P-RJ45BNC-2
H16P-RJ45BNC-2
CCTV BALUN HUB, 16 POSITION RJ45
Triplett
55
Markkinapaikka
1 : 93,62000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
BNC, RJ45
-
-
-
MCM1110MMLC
MCM1110MMLC
GIGABIT ETHERNET FIBER MEDIA CON
StarTech.com
38
Varastossa
1 : 116,31000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
Hallinnoimaton
Kiinteä
1
10/100/1000
1
Multimode
-
LFPT
550m
Jumbo
100 – 240VAC
RJ45, LC
Seinäkiinnike
-
0°C – 50°C
POC-1T12V
POC-1T12V
POWER OVER COAX TRANSMITTER
Triplett
45
Markkinapaikka
1 : 121,71000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
HDHUB-16P
HDHUB-16P
5MP HIGH PERFORMANCE VIDEO HUB
Triplett
26
Markkinapaikka
1 : 131,07000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
-
RJ45
-
-
-
2891320
2891320
FO CONVERTER SC DUPLEX
Phoenix Contact
30
Varastossa
117
Tehdas
1 : 191,06000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Vanhentunut
Hallinnoimaton
Kiinteä
1
10/100
1
100BASE-FX (Multimode)
-
-
10km
-
12 – 48VDC
RJ45, SC
DIN-kisko
-
0°C – 60°C
HDHUB-8PVP
HDHUB-8PVP
5MP HI PERFORM VIDEO/POWER HUB
Triplett
44
Markkinapaikka
1 : 234,07000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
36VDC
RJ45
-
-
-
EKI-1751PI-R-AE
EKI-1751I-AE
ETHERNET EXTENDER VDSL2 IND
Advantech Corp
27
Varastossa
23
Tehdas
1 : 346,37000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Vanhentunut
Hallinnoitu
Kiinteä
3
10/100
-
-
-
-
-
-
12 – 48VDC
RJ45, M12
Runkokiinnitys
IP30
-40°C – 75°C
HDHUB-16PVP
HDHUB-16PVP
5MP HI PERFORM VIDEO/POWER HUB
Triplett
60
Markkinapaikka
1 : 346,42000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen
-
Kiinteä
-
-
-
-
-
-
-
-
36VDC
RJ45
-
-
-
IMC-751-SST
IMC-751-SST
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR
Advantech Corp
50
Varastossa
1 : 348,02000 €
Irtotavara
Irtotavara
Ei uusiin suunnitelmiin
Hallinnoitu
Modulaarinen - kortti
1
10/100
1
100BASE-FX (Singlemode)
-
LFPT, SNMP-hallittava
20km
-
-
RJ45, SC
Telinekiinnike
-
0°C – 50°C
2891316
2891316
FO CONVERTER ST DUPLEX
Phoenix Contact
108
Varastossa
1 : 369,56000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Vanhentunut
Hallinnoimaton
Kiinteä
1
10/100
1
100BASE-FX (Multimode)
-
-
10km
-
12 – 48VDC
RJ45, ST
DIN-kisko
IP20
-40°C – 75°C
Näytetään
/ 588

Mediamuuntimet


Mediamuuntimet tarjoavat teollisuustasoisen mediamuunnoksen kaapelipohjaisesta Ethernet-laitteesta kuituoptisiin protokolliin, esimerkkinä Gigabit, SFP, XFP, 10BASE-FL ja 100BASE-FX sekä singlemode- että multimode-muodossa. Kiinteät ja modulaarit konfiguraatiovaihtoehdot hallinnoidulla tai hallinnoimattomalla topologialla valitaan porttien lukumäärän, valmistajan sarjan, kommunikointietäisyyden, asennus- ja liitintyyppien sekä tulojännitteen mukaan.